FAQ

Adres e-mial nie jest daną osobową, jeśli ma postać, która uniemożliwia proces identyfikacji danej osoby w sposób łatwy - nie wymaga dużego nakładu kosztów ani pracy.
Daną osobową będzie więc np. adres imię.nazwisko@sejm.pl lub imię.nazwisko@specyficznadomena, przy czym za specyficzną domenę należy uznać taką organizację, w której daną osobę z nazwiska można łatwo "znaleźć". Takimi domenami będą wszystkie organizacje o znanej strukturze. Ale nie każda specyficzna domena taką będzie.
Nie będzie daną osobową adres ceo@stormcreative.eu, czy varromir.kivilifilli@wp.pl, gdyż odnalezienie osoby o takim nazwisku lub funkcji w tych "organizacjach" będzie bardzo bardzo trudne.
Nie są też daną osobwą adresy zawierające pseudonimy, liczby czy wymyślone słowa - np. ewakowal666@gmail.com. Taką Ewę powiązaną z trzema szóstkami byłoby trudno zidentyfikować, gdyby nie shakować serwerów Gmail'a, co na pewno do zadań łatwych nie należy. Poza tym dostęp do serwerów Gmail to dopiero część zadania potrzebnego do indentyfikacji danej osoby.

Żeby jednak nie było żadnej wątpliwości, proszę aby nie używać w serwiesie adresów e-maila, które mogłby wzbudzić wątpliwość. Założenie nowego maila na jednym z portali trwa... kilkadziesią sekund. Wtedy i wilk będzie syty i owca cała ;-)
Jest tak samo bezpieczny, jak bezpieczne jest szyfrowanie SSL kluczem 2048 bitowym oraz chroniony jest serwer dedykowany na którym "stoi" niezwyczajni.eu . Dostęp do danych na serwerze, jeśli nie zostanie on shackowany, co byłoby dość trudne, ba, bardzo trudne, ma tylko mój administrator i ja.
Ma to na celu zapobeżeniu atakom typu XXS (Cross-Site-Scripting) oraz innym.
Jeśli musisz użyć zakazanego słowa, napisz np. "s c r i p t" lub "s-c-r-i-p-t-". Jeśli będzie to tyuł książki, właściciel na pewno będzie wiedział, o co chodzi.
Nie, kryteriów nie można, ale mogę "ręcznie" dodać kategorie w formularzach dodawania ogłoszeń. Jeśli jakiejś brakuje (np. typu miejsca znalezienia przedmiotu w serwisie BazaRzeczyZnalezionych.pl), proszę o zgłoszenie tego mailem na adres: lucyfer.vs.gabriel {mał-pa} mag.wf .
Proszę pisać na adres: lucyfer.vs.gabriel {mał-pa} mag.wf . Jeśli wiadomości nie będzie przesadnie dużo, na pewno odpowiem.
Jest taka możliwość, gdyż serwer dedykowany obsługujący niezwyczajni.eu posiada (jeśli tylko oglądalność nie będzie liczona w miliony) prawdopodobnie jeszcze znaczącą rezerwę mocy. Taki nowy serwis musiałby być dodany do listy już istniejących domen. Byłby to więc kolejny serwis ze swoją domeną internetową, bazą i ilustarcją na stonie głównej. Musiałby on wykorzystywać PHP i baze danych MariaDB. Dwie kluczowe sprawy to: nowy serwis nie może korzystać z danych osobowych wg przepisów RODO (takie jest założenie niezwyczajni.eu) oraz nie może korzystać z mechanizmu sesji PHP.
Zainteresowanch zapraszam do kontaktu.
Tak, było trudne. Może dlatego, że nie jestem programistą front- i back-endowym tylko inżynierem mechanikiem.
Co do zakresu prac, to najwięcej czasu zajęło mi zmuszenie bazy MariaDB do takiej pracy, jakiej od niej oczekiwałem. Bardzo mi w tym pomógł Internet, a zwłaszcza stackoverflow.com . Użyłem też kilku płatnych zdjęć stockowych z serwisu 123RF.com i skryptu "Needle PHP Script" by smartrahat.com, oczywiście zgodnie z właściwymi licencjami.

W tym miejscu chciałbym wspomnieć o dwóch "miłych" osobach, które mi bardzo pomogły. To Tomasz Olencki (firma Softom Tomasz Olencki), który napisał zajefajny kodzik odpowiedzialny za obsługę zapytań baz przy szukaniu "wiem wszystko" oraz Krystian Błaszczyk (firma SYSADMIN Krystian Błaszczyk), który w mgnieniu oka i po bardzo przystępnej cenie postawił mi serwer produkcyjny. Obu panom serdecznie dziękuję.